Kronen Klasmann

Zwężenie tętnic

Zwężenie tętnic doprowadza do niedotlenienia, co za tym idzie do miażdżycy lub udaru mózgu lub jeszcze innych chorób. Może to stanowić bezpośrednie zagrożenie życia.

W jaki sposób sprawdzić drożność tętnic? Aby zdiagnozować stan tętnic wykonuje się badanie USG –metodą Dopplera. W jakich sytuacjach przeprowadza się to badanie? Przede wszystkim w sytuacji, kiedy pacjent przebył schorzenia związane z układem naczyniowo-sercowym, niemniej jednak zawsze lepiej pamiętać o profilaktyce niż leczyć zaawansowaną chorobę.

Mimo iż wskaźnik umieralności w Polsce na choroby związane z układem krwionośnym jest coraz większy, świadomość pozostaje stale na tym samym poziomie, czyli jest znikoma. Profilaktyka nie jest tak „rozreklamowana” jak inne badania, a objawy choroby często nie są widoczne ani zauważalne przez pacjentów, co zdecydowanie wydłuża proces leczenia lub czasem po prostu go uniemożliwia.

Problem z układem krwionośnym często jest powiązany z genetyką. Osoby u której w rodzinie występowały schorzenia powinny szczególnie o nich pamiętać i badać jak również bezwzględnie wszystkie osoby powyżej czterdziestego roku życia.

Badania są wykonywane bezpłatnie, jeśli lekarz na nie skieruje lub też można samodzielnie znaleźć szpital czy klinikę, która takowe badania wykonuje, bez długiego terminu oczekiwania. Za to odpłatnie, aczkolwiek koszt tych badań to kwota rzędu kilkudziesięciu złotych, czas oczekiwania na wyniki to około kilku dni, kiedy to pacjent otrzymuje go na nośniku w postaci zapisanego obrazu wraz z opisem.

http://suplementydiety.net/ www.chirurgiaonkologiczna.org.pl