Kronen Klasmann

Więc niż jedno źródło światła

W kuchni z pewnością nie może zabraknąć sztucznego źródła światła. Niektóre kuchnie posiadają duże okna, inne są pozbawione dostępu słońca. W jednych i drugich jednak wieczorne gotowanie jest możliwe tylko wtedy, gdy włączymy lampkę. O czym warto pamiętać, aranżując oświetlenie kuchni? Najważniejszą kwestią jest zapewnienie odpowiednio dużej liczby źródeł światła.

Co to oznacza? Przede wszystkim, że nie wystarczy nam jedna, centralnie umieszczona lampa. Takie rozwiązanie warto wybrać tylko wtedy, gdy dysponujemy bardzo ograniczonym budżetem. W każdym innym wypadku, przydadzą się jeszcze przynajmniej dwa dodatkowe źródła. Szczególnie dobrym pomysłem jest umieszczenie rzędu lampek wzdłuż linii szafek.

Zresztą lampki mogą być wbudowane w mebel. Takie rozwiązanie jest właściwym wyborem, bo znacznie poprawia funkcjonalność kuchni. W końcu, przygotowując posiłek, większość czasu spędzamy plecami do centrum pomieszczenia. Kroimy coś przy blacie, stoimy przy kuchence pilnując garnków czy też zaglądamy do lodówki.

Za każdym razem obracamy się tyłem do centralnego oświetlenia, jednocześnie tworząc cień w miejscu, w którym akurat odpowiednia jasność jest nam szczególnie potrzebna. Lampki nad blatami czy zlewozmywakiem są pod tym względem o wiele bardziej funkcjonalne. Jeśli dodatkowo poszukujemy wrażeń estetycznych, możemy zdecydować się na oświetlenie LED-owe. Możliwe jest tu wybranie kolorowych lampek.

Barwne oświetlenie jednak niekoniecznie będzie pomocne w przygotowywaniu posiłków.

amica czy wanna wolnostojąca jest praktyczna