Kronen Klasmann

Sprzęt audio dla dja, wszystko co powinieneś wiedzieć?

Uwielbiamy muzykę, świetnie czujemy jej rytm i jesteśmy przekonani, że perfekcyjnie byśmy się sprawdzili w roli dja? Nie przekonamy się, jeśli nie spróbujemy, ale zanim zaczniemy podbijać rynek muzyczny, musimy na początku idealnie opanować sztukę miksowania, a więc mieszania ze sobą różnych dźwięków. To oznacza, że na początek musimy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych sprzętów, które pozwolą nam to wszystko dobrze opanować, zanim zaczniemy prezentować nasze umiejętności szerszej publiczności.

Co obowiązkowo trzeba mieć?

Na początek musimy zacząć od nabycia odpowiedniego miksera.

To właśnie on pozwoli nam łączyć ze sobą różne dźwięki. Ale musimy wiedzieć, że może on mieć różne ilości kanałów, a od ich liczby będzie zależało to, ile źródeł dźwięków, będziemy mogli ze sobą połączyć. Na początek warto zacząć od takiego miksera, który da nam dwa kanały.

To wystarczy, abyśmy nauczyli się porządnie miksować i żebyśmy później mogli przejść na wyższy poziom. Ich cena waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, a to oznacza, że powinniśmy operować gdzieś pośrodku. Tak aby kupić sprzęt dobrej jakości, ale jednocześnie żeby za niego nie przepłacać.

Warto również zadbać o dobrej jakości odtwarzacz CD, najlepiej taki do którego da się podpiąć pendrive.

Co jeszcze warto posiadać?

Nawet początkujący dj, powinien zaopatrzyć się w słuchawki. Dzięki temu podczas imprezy możemy dokładnie słyszeć co gramy, a kiedy będziemy ćwiczyć, nie będziemy narażali postronnych osób na ciągłe słuchanie naszej muzyki, nawet wtedy, kiedy nie będą chciały.

Tutaj trzeba zwrócić uwagę na to, czy słuchawki dobrze tłumią dźwięki płynące z zewnątrz, jak również pasmo przenoszenia i ich wytrzymałość. To są podstawowe rzeczy, w które należy się zaopatrzyć, jeśli chcemy spróbować swoich sił jako dj, wraz z rozwojem swoich umiejętności, będziemy mogli dodatkowo rozbudowywać swój sprzęt, aby oferować jeszcze większe wrażenia muzyczne. Na początek powinniśmy zainwestować w podstawowy sprzęt, ale mimo to, powinniśmy dopilnować, aby był on jak najlepszej jakości.

Warto również wybierać sprzęt w miarę prosty, a kiedy już go opanujemy i miksowanie muzyki nie będzie nam sprawiało żadnych problemów, będziemy mogli ten sprzęt odpowiednio rozbudować, albo wymienić na nowy, taki który lepiej będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Nie mniej mikser, odtwarzacz CD i słuchawki na początek w zupełności nam wystarczą.

www.kontrola-predkosci.pl