Kronen Klasmann

Różne zastosowania naklejek z logo

Dziś, w świecie nowoczesnego marketingu, stickery z elementami brandingu są równoprawnym sposobem na reklamowanie wszelkiego rodzaju firm, przedsięwzięć społecznych czy imprez. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ naklejki reklamowe są tak naprawdę przedłużeniem tego samego sposobu reklamowania, jakie zapewniają plakaty czy ulotki. Najogólniej rzecz biorąc, chodzi o wykorzystanie odpowiednich narzędzi wizualnych, które zainteresują konsumenta danym produktem i przekażą na jego temat podstawowe informacje. Naklejki są pod tym względem mniej szczegółowe, ale wystarczają, aby wywołać pierwszą falę zainteresowania marką.

Ich postacie są przy tym coraz atrakcyjniejsze i ciekawsze dla odbiorcy. Ogromną karierę w zasadzie na całym świecie zrobiły tak zwane wlepki, a więc niewielkie naklejki promocyjne, które mogą znaleźć swoje miejsce w różnych miejscach. W praktyce widujemy je na wiatach przystankowych, na lampach ulicznych, koszach na śmieci. Nie zawsze pojawiają się tam legalnie, ponieważ przepisy często zakazują takich form promocji.

Z drugiej strony w praktyce wykroczenia związane z ich nanoszeniem w różnych miejscach są trudne do weryfikacji oraz ścigania – stąd nawet renomowane marki wykorzystują wlepki i nie budzi to poważniejszych kontrowersji. Cele promocyjne, jak również zupełnie inne Naklejki z logo mogą być sposobem na reklamę, ale nie tylko. Można za ich pomocą oznaczać na przykład sprzęt należący do danej firmy lub będący efektem działalności dobroczynnej. Przykładów nie musimy szukać daleko, ponieważ są one zauważalne także na polskim „podwórku”.

Dość wspomnieć o znanych doskonale serduszkach WOŚP, jakie zdobią sprzęt medyczny zakupiony przez tę jedną z najbardziej znanych fundacji charytatywnych nad Wisłą. Oczywiście jest to w tym momencie najbardziej czytelny przykład użycia takich naklejek na co dzień. Widać więc jasno, że rozwiązanie to niekoniecznie musi mieć związek z jakąkolwiek działalnością o komercyjnym charakterze. Bardzo ważne jest, aby stosowane naklejki z logo stały na wysokim poziomie pod względem jakości oraz graficznego wykonania.

Z tym bywa bardzo różnie, ponieważ poszczególne agencje reklamowe czy zakłady poligraficzne dysponują odmiennymi technologiami. Klasa technicznego zaplecza w takich miejscach może przekładać się na to, jaki będzie końcowy efekt w postaci gotowych naklejek. Szukając sposobów na to, aby stickery znajdowały więcej praktycznych zastosowań, warto mieć na uwadze kwestie związane z kodami QR czy komunikacją NFC. Wiele naklejek reklamowych z brandem jest w takie funkcje wyposażona.