Kronen Klasmann

Raj dla spacerowiczów

Opalanie się na plaży to elementarz i najbardziej typowa czynność jaką można tam wykonywać, choć musimy sobie uczciwie powiedzieć, że to bardzo bierne zajęcie. Siedzimy, leżymy lub stoimy i czekamy na to aż słońce otuli nas opalenizną. Może to i dla wielu osób relaksujące, ale dla innych to po prostu czynność męcząca i nieciekawa. Co innego spacerowanie – plaża idealnie nadaje się do tego, aby na niej spacerować.

Można robić to idąc środkiem plaży, ale w godzinach „szczytu”. gdy setki osób się opalają jest to znacząco utrudnione. Na szczęście można się nieco przemieścić i chodzić bliżej brzegu. Tam mamy lepszą nawierzchnię, fale delikatnie obmywają nasze stopy i ogólnie jest bardzo przyjemnie.

Idąc brzegiem morza można przejść nawet kilka kilometrów, na przykład z jednego końca miejscowości na drugi. Warto przy tym głęboko oddychać, bo nad morzem zawsze unosi się duża ilość jodu. Wpływa on zbawiennie na nasze płuca i cały układ oddechowy. Jod jest obecny zarówno na najpiękniejszych plażach świata, jak też nad naszym Bałtykiem.

bilety lotnicze qatar