Kronen Klasmann

Prysznic a może wanna?

Od lat mamy zwolenników wanny i zwolenników prysznica. Jedni tłumaczą się wygodą, inni chęcią zaoszczędzenia miejsca i wody podczas kąpieli. Prawda jednak jest taka, że ten spór o to, czy lepsza jest wanna czy prysznic nie milknie, a ile osób wypowiadających się, tyle praktycznie opinii. Nic więc dziwnego, że podczas urządzania łazienki, to właśnie odpowiedź na to pytanie jest niejednokrotnie najtrudniejsza i może prowadzić do sporów między partnerami, zwłaszcza jeśli jedno z nich jest zdecydowanie za wanną, a drugie za prysznicem.

Dlatego też, warto się nad tym dobrze zastanowić, tym bardziej, że rozwiązanie z którego skorzystamy, będzie nam towarzyszyło przez długi czas.

Tak dla wanny?

Jeżeli chodzi o wannę, to możemy mieć pewność, że będziemy mogli się w niej wygodnie wyciągnąć i zrelaksować po długim dniu, zapewniając sobie gorącą kąpiel. Wanna da nam również możliwość odprężenia nie tylko w wodzie, ale także w towarzystwie dobrej książki i kieliszka wina. Co więcej oferowane są one w różnych kształtach, a więc nie musimy się decydować na taką zwyczajną, prostokątną, bo możemy wybrać okrągłą albo taką w kształcie łezki, w zależności od tego, która lepiej będzie pasowała do naszej łazienki.

Jednocześnie musimy mieć świadomość, że podczas kąpieli w wannie będziemy zużywali znacznie więcej wody, niż wówczas, gdy będzie ona miała miejsce pod prysznicem.

Głos za prysznicem?

Jeśli zastanawiamy się, co będzie przemawiało na korzyść prysznica, to niewątpliwie będzie to fakt, że dzięki niemu będziemy mogli sporo zaoszczędzić na wodzie. Dodatkowo zaoszczędzimy także dość dużo miejsca, które zajęłaby wanna, a to będzie oznaczało, że tę wolną przestrzeń będziemy mogli wykorzystać w jakiś ciekawy sposób. Poza tym, warto także wiedzieć, że prysznic pozwoli nam na szybką kąpiel, jeśli tylko chcemy się schłodzić czy opłukać po treningu, ale nie mamy czasu na długie przesiadywanie pod nim.

No i proponowane są prysznice z różnego rodzaju dyszami, które podczas dłuższej kąpieli pozwolą nam na wykonanie odpowiedniego masażu. Kompromis? Nie możemy cały czas dojść do porozumienia, czy chcemy wannę czy prysznic? Jeden członek rodziny chce wannę, drugi prysznic i żaden z nich nie jest skory do zrezygnowania ze swojej wizji? To może warto pójść w takim przypadku na kompromis? Kupujemy wannę, aby osoba, która ją chciała mogła urządzać sobie długie kąpiele, ale jednocześnie montujemy na niej szklaną szybę, która się składa, tak aby amator pryszniców mógł je swobodnie brać, bez obaw, że zachlapie całą łazienkę? Taki kompromis będzie świetnym rozwiązaniem, bo wówczas każdy będzie zadowolony, a dodatkowo będziemy mogli brać takie kąpiele, na jakie akurat mamy ochotę. Zwijając parawan będziemy mogli cieszyć się długim wylegiwaniem w gorącej wodzie, rozkładając go będziemy mogli wziąć błyskawiczny prysznic po porannej pobudce. Wbrew pozorom jest wiele ciekawych rozwiązań, które możemy zastosować w naszej łazience.

Warto z nich korzystać, zwłaszcza wtedy, gdy nie możemy dojść do porozumienia i jedynym rozwiązaniem jest pójście na kompromis.