Kronen Klasmann

Prostota w makijażu

Piękny makijaż to najczęściej prosty makijaż. Jak wiemy, żadna przesada nie jest wskazana, a już na pewno nie jeśli chodzi o nasz wygląd. Główną cechą makijażu powinno być podkreślenie urody kobiety, zaakcentowanie jej mocnych stron i ewentualne ukrycie defektów.

Aby osiągnąć zamierzony efekt należy pamiętać o doborze metod do konkretnej osoby oraz o tym, co najważniejsze w makijażu – o umiarze. Mówi się, że piękno tkwi w prostocie. Dotyczy to wielu dziedzin życia, także urody.

Jeśli chcesz wyglądać świeżo i estetycznie staraj się powstrzymać od nakładania wielu warstw makijażu na twarz oraz od eksperymentowania z kolorami i kształtami przy okazji wyjścia z domu. Jeśli chcesz czegoś spróbować – zrób to w zaciszu swojej łazienki, bo 5 minut przed wyjściem może być już za późno na ratowanie sytuacji. A jak wygląda makijażowa prostota? Postaraj się o nieskazitelną bazę.

Odpowiedni odcień podkładu, wypróbowana metoda aplikacji oraz użycie korektora w miejscach, które tego najbardziej potrzebują. Zdecydowanie lepiej jest pokazać kilka przebarwień niż starać się tuszować każdą jedną plamkę. Do tego dorzucamy delikatny róż na policzki, tak aby jego granice delikatnie się zacierały.

W tym momencie uzyskujemy podstawę, do której dodać można takie elementy jak makijaż oka, maskara, czy bronzer, ale to w bazie kryje się piękno prostoty i umiaru.