Kronen Klasmann

Płyta MDF czy drewno?

Największą część kuchennego umeblowania zajmują szafki. Ich odpowiedni rozmiar i rozstawienie mogą przesądzić o walorach praktycznych przestrzeni gastronomicznej. Duża ilość garnków, sprzętów i sztućców musi być tak rozłożona, by w każdej chwili potrzebne przedmioty były pod ręką.

Duża liczba szafek, szuflad i półek to niezbędny element kuchennej aranżacji. Skoro jednak kuchnia jest wypełniona szafkami, oznacza to, że mają one kluczowe znaczenie także dla wizualnej części gastronomicznego pomieszczenia. Na jakie szafki postawić, by zaspokoić jedno i drugie oczekiwanie użytkowników kuchni? Najczęściej do wyboru mamy kuchenne meble z płyty MDF oraz drewniane.

Jakie są ich zalety i wady? W przypadku płyty MDF plusem, który przyciąga największą liczbę konsumentów jest stosunkowo niska cena. Płyty takie są wykonane z materiałów drewnopochodnych, a dodatkowo pokrywa jest folia PCV w wybranym kolorze. W efekcie dostajemy ładne i dość wytrzymałe meble, które jednocześnie można łatwo czyścić.

Czy są też jakieś wady takiego rozwiązania? Tak. Uszkodzona folia (np. przypalona) zaczyna się wybrzuszać, a wtedy szafki tracą nieco uroku.

Meble z drewna są pozbawione tej ostatniej wady. Jakieś poważniejsze uszkodzenia mechaniczne praktycznie nie wchodzą tu w grę. A jeśli nawet się przydarzą, łatwo można pozbyć się takiej wady – drewno da się zheblować i wyrównać niedoskonałość.

Minusem jest natomiast wyższa cena tego rodzaju wyposażenia, która może być przeszkodą dla wielu konsumentów.

www.oprawaobrazow.waw.pl