Manicure – co to jest?

Manicure – co to jest?

13 października 2018 Wyłącz przez Joachim

W oczach większości kobiet, które raczej nie odwiedzają kosmetyczki, manicure to nic innego jak pielęgnacja paznokci. Spodziewamy się ich przycinania, piłowania i malowania, więc dochodzimy do wniosku, że dokładnie to samo możemy zrobić w domu. Należy jednak pamiętać, że profesjonalnie wykonany manicure obejmuje zakres działań o wiele szerszy niż tylko przyozdobienie paznokci.

Zabieg manicure powinien rozpocząć się od specjalnego peelingu. Jego przeprowadzenie pozwoli pozbyć się złuszczonego naskórka i sprawi, że dłonie stopniowo będą odzyskiwać młody i świeży wygląd. Następnie następuje usuwanie skórek oraz malowanie paznokci.

Klient zwykle ma możliwość wyboru, czy preferuje kolorowy lakier do paznokci czy odżywkę. Całość zakończona jest przez wmasowanie w skórę kremu pielęgnacyjnego. W skład manicure czasami wchodzą również inne zabiegi.

W niektórych przypadkach na skórę dłoni nakładane jest serum witaminowe. Najpowszechniej stosowane są te o właściwościach wygładzających i odmładzających. Naskórek poddawany jest też regeneracji przez nałożenie intensywnie działającej maski, chroniącej dłonie przed uszkodzeniami i wspomagającej procesy naprawcze.

Dzięki tego rodzaju zabiegom zarówno dłonie, jak i paznokcie stają się zdrowsze i gładkie.

http://www.akolor.com.pl/makijaz-permanentny/