Kronen Klasmann

Łazienka w domu z dzieckiem

Zazwyczaj jest tak, że jeśli w naszym domu jest dziecko, to zagarnia ono dla siebie każdą przestrzeń. Nawet jeśli uda nam się tak zorganizować to życie rodzinne, że zabawki dziecięce nie są rozrzucone po całym domu, a ograniczają się do pokoju dziecięcego, to i tak w każdym innym pomieszczeniu widoczne jest to, że razem z nami mieszka mały człowiek. Nic więc dziwnego, że również w łazience dziecko ma przestrzeń, która wyraźnie pokazuje, że mieszka ono z nami, a to oznacza, że podczas urządzania tego pomieszczenia, powinniśmy również zadbać o to, aby nasza pociecha była w nim bezpieczna.

Co dla dziecka do łazienki?

Zastanawiamy się nad tym, jakie akcesoria łazienkowe powinny się znaleźć w naszej łazience, aby była ona także przestrzenią dla dziecka? Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, aby miało ono swoje stałe miejsce na szczoteczkę i swój własny kubeczek, najlepiej z ulubionym bohaterem. Może się wówczas okazać, że dziecko znacznie chętniej będzie myło zęby i nie będziemy musieli go co chwilę do tego przekonywać. Dodatkowo warto także zainwestować w specjalny pojemnik, czy to taki do postawienia czy wiszący, w którym nasze dziecko będzie mogło trzymać wszystkie swoje zabawki kąpielowe.

Z jednej strony powinien on być tak przymocowany, aby nie zabierał zbyt wiele miejsca, z drugiej powinien być w zasięgu ręki dziecka, tak aby spokojnie mogło ono samo do niego sięgać i wyciągać te zabawki, z którymi chce spędzać czas w kąpieli. Jeśli dziecko jest małe i nie sięga jeszcze wygodnie do umywalki, to warto zadbać, aby w naszej łazience pojawił się specjalny podstawek. Nie jest on wysoki, jest wytrzymały, a co więcej dziecko stając na nim, będzie mogło swobodnie, samodzielnie umyć ręce czy zęby.

Jak dbać o bezpieczeństwo?

Powinniśmy także zadbać o bezpieczeństwo naszego dziecka, kiedy jest ono w łazience. Oczywiście, wszelkiego rodzaju detergenty powinny być schowane poza zasięgiem małych rączek. To oznacza, że albo będziemy je trzymać w innym pomieszczeniu, albo zadbamy, by w naszej łazience pojawiła się szafki, na tyle wysoka, aby nasze dziecko nie sięgnęło do najwyższej półki, na której będą znajdowały się te wszystkie środki czyszczące.

Dodatkowo w wannie czy brodziku prysznica możemy przykleić specjalne maty, które będą zabezpieczały przed poślizgnięciem się. Są one miękkie, ale jednocześnie dzięki specjalnym przyssawkom mocno trzymają się w jednym miejscu, a więc nawet jeśli nasze dziecko będzie miało wstać, to możemy być pewni, że nie poślizgnie się i nie upadnie. Takie podkładki mogą być jednym, dużym elementem, ale możemy kupić kilka małych i poprzyczepiać je na całej przestrzeni. Co więcej, mogą mieć one również kształt różnych zwierzątek, a więc dla dziecka będzie to kolejna ciekawa sprawa, która spowoduje, że chętnie będzie ono brało codzienne kąpiele. Jest wiele różnych akcesoriów, które możemy zaproponować naszemu dziecku, tak aby łazienka również dla niego była przytulnym, ale jednocześnie też bezpiecznym miejscem. Warto zobaczyć, co producenci akcesoriów łazienkowych przygotowali z myślą o swoich najmłodszych klientach.

płytki łazienkowe warszawa