Lata 90.

Lata 90.

22 sierpnia 2018 Wyłącz przez Joachim

Moda tej dekady to przede wszystkim rozwój stylu grunge, który był kojarzony z niedbałą, bardzo luźną, a jednocześnie ciężką stylizacją. Kobiety tych czasów ubierały się najczęściej w jeansy z wysokim stanem, które w tym okresie były bardzo modne.

Często noszone były też toporne, skórzane buty, skórzane kurtki oraz luźne bluzki. Jednocześnie panował minimalizm jeśli chodzi o dodatki – były to przede wszystkim delikatne, krótkie łańcuszki i bransoletki.

Nie należy zapominać, choć każdy próbuje wymazać to z pamięci, że lata 90. królowały ortalionowe dresy w krzykliwych i neonowych kolorach.

Fryzury w dalszym ciągu pozostały proste i „ułożonym” nieładzie. W tym czasie modne były również pasemka, najczęściej w kolorze blond.

W porównaniu do wcześniejszych dekad to makijaż przeszedł największą rewolucję. Zrezygnowano z odważnych kolorów, a za najpiękniejszy uznano delikatny makijaż oczu.

Akcent stawiano przede wszystkim na usta, które były malowane przez kobiety w ciemnych odcieniach. Wybierano bordo, brązy i ciemne beże.

Nasze Studium Kosmetyczne to w tej branży najlepsza szkoła policealna Poznań ul. Brzeźnicka 3 FEMI PLEASURE