Kronen Klasmann

Lata 80.

Współcześnie, lata 80. uważa się za najbardziej kiczowatą dekadę stulecia. Kojarzy się z kolorowym kalejdoskopem w strojach, wielkimi fryzurami i przedziwnymi, dużymi dodatkami. Fakt, że tę dekadę trudno zdefiniować nie polega wątpliwości, jednak trzeba przyznać, że był to najbardziej zróżnicowany czas w historii postrzegania piękna oraz mody.

W tym czasie luksus i elegancja łączyła się z przesadą. Pojawił się kostium, który był innowacyjny: poszerzone ramiona spotykały się z obcisłą spódnicą. W efekcie sylwetka kobiet ulegała deformacji i bardziej przypominała męską, na czym kobietą zależało, ponieważ był to czas kiedy kobieta zaczynała znaczyć coraz więcej w takich dziedzinach jak kariera czy biznes. Dziećmi lat 80.

dla mody jest lycra i bikini, które zrewolucjonizowały świat mody. Bikini jako strój kąpielowy był bardzo odważną propozycją, dlatego była ceniona przez kobiety. Makijaż i fryzury tych czasów były ekstremalne i odważne. W modzie były trwałe ondulacje oraz tapiry, który powiększały objętość fryzur.

Makijaż w dalszym ciągu pozostał mocny i kolorowy.

https://www.kuzniasrebra.pl/pierscionki/feather/