Kronen Klasmann

Kuchnia z salonem

Modnym, a zarazem praktycznym rozwiązaniem jest połączenie kuchni z salonem. Decyduje się na nie coraz więcej osób i to bez względu na wielkość mieszkania. Kuchnia jako aneks do pokoju gościnnego to idealne wyjście w przypadku małych mieszkań, jednak nawet na dużym metrażu pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Jak jednak podobny pomysł ma się praktyczności czy względów wizualnych samej kuchni? Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy.

Niewątpliwie można wskazać plusy połączenia kuchni z salonem, które przypadną do gustu wielu osobom. Pierwsza zaleta to możliwość podtrzymywania kontaktu z ludźmi, którzy znajdują się w pokoju gościnnym. Znajomi na imprezie czy bawiące się dzieci są tu najlepszym przykładem. Gospodarz może bez przeszkód przygotować posiłki, nie przerywając rozmów czy też mając pociechy na oku.

Drugą najważniejszą zaletę już wymieniliśmy – dotyczy ona metrażu. Brak jednej ściany to zdecydowanie większa przestrzeń. Jeśli nie realnie, to przynajmniej optycznie. A skoro o względach wizualnych mowa, warto dodać, że kuchnio-salon idealnie współgra ze stylem modernistycznym.

Nowoczesność stawia na duże przestrzenie i brak barier. Każda ściana mniej to z punktu widzenia modernizmu wielka zaleta. Jeśli do tego dodamy nowoczesne meble kuchenne, które praktycznie nie różnią się od tych z salonu, nasz modernistyczny gust będzie w pełni zaspokojony. A czy są jakieś minusy takiego rozwiązania? Oczywiście.

Wśród nich przede wszystkim łatwe przenoszenie się zapachów pomiędzy częścią kuchenną i salonową. Dlatego tez należy zadbać o wydajny system wentylacji – zarówno naturalnej, jak i sztucznej.

Tanie wykładziny dywanowe. https://www.amica.pl/produkty/lista/13-Kuchnie_do_zabudowy