Kronen Klasmann

Kiedy skorzystać z ultradźwięków na cellulit?

Rozmawiając z koleżankami czy znajomymi, można odnieść wrażenie, że większość kobiet w naszym otoczeniu zmaga się z cellulitem. Kobiety dotknięte skórką pomarańczową poszukują rozmaitych, coraz to nowych sposobów, które pozwolą im pozbyć się niechcianej dolegliwości i poprawić wygląd skóry. Czy korzystanie z zabiegów kosmetycznych zawsze jest konieczne? Nie należy zapominać, że walka z cellulitem to przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. To właśnie zmiana diety oraz rozpoczęcie ćwiczeń powinno być pierwszym krokiem na drodze w walce z cellulitem.

Niestety, patrząc na wachlarz możliwości, jakimi dysponujemy, jest to zwykle krok najtrudniejszy do podjęcia. Dlatego znacznie chętniej wybieramy się po pomoc do kosmetyczki, która ma działać „za nas” i nie wymaga od nas zmiany w trybie życia. Pamiętajmy, że to błąd, a jeśli nasza dieta nadal będzie pozostawiała wiele do życzenia, skórka pomarańczowa zniwelowana podczas zabiegu wkrótce znowu się pojawi. Kiedy już odżywiamy się prawidłowo, w walce z cellulitem bardzo pomocne są odpowiednio dobrane kosmetyki i masaże, np.

ten wykonywany bańką chińską. Może stosować je każdy, kto zauważy u siebie choćby zalążek problemu. Z kolei zabieg ultradźwiękami stosowany jest zwykle w wyjątkowych sytuacjach, gdy nic innego już nie pomaga. Nie da się ukryć, że pozostałe alternatywy są o wiele mniej kosztowne.

Komórki macierzyste http://studium-kosmetyczne.pl/