Kamieniste plaże Bałkanów

Kamieniste plaże Bałkanów

7 marca 2019 Wyłącz przez Joachim

Turyści, którzy decydują się na wizytę w południowych rejonach Starego Kontynentu muszą być przygotowani na to, że plaże w Chorwacji różnią się znacznie od tych, które mamy nad Bałtykiem. Te różnice mają rożny charakter.

Po pierwsze sam klimat jest inny – Chorwacja jest krajem cieplejszym, w którym panuje śródziemnomorska aura. Sprawia to, że wypoczynek nad morzem jest tam szalenie przyjemny, bo praktycznie zawsze w sezonie możemy być pewni tego, że pogoda dopisze i będzie można swobodnie plażować.

Jednak już powierzchnia plaż może dla części gości stanowić raczej niemiłe zaskoczenie. Otóż praktycznie cały rejon Bałkanów obfituje w plaże kamieniste, z nielicznymi piaszczystymi wyjątkami.

Kamienista plaża nadaje się do opalania, jednak nie zapewnia takiej swobody i komfortu. Spacerowanie jest już utrudnione, ponieważ kamieni jest sporo i niektóre z nich są na tyle ostre, że mogą poranić nasze stopy.

A to już potrafi być naprawdę niebezpieczne. Właśnie dlatego należy pamiętać o obuwiu, które musi znaleźć się w podróżnej torbie.

szczepienie.net.pl