Kronen Klasmann

Jakie słuchawki wybrać do smartfona?

W dzisiejszych czasach słuchanie muzyki lub prowadzenie rozmów przez telefon to codzienność. Aby jednak móc wykonywać takie czynności – trzeba dysponować wspierającym sprzętem. Mowa o słuchawkach, które będą świetnie współgrać z konkretnym smartfonem. Najlepszym rozwiązaniem, jakie nasuwa się na myśl – jest korzystanie z tych, które dołączone są bezpośrednio do zestawu w pudełku. Są oryginalne, idealnie pasują do sprzętu (zarówno technicznie, ale i wizualnie) oraz…darmowe. Niemniej jednak zdarza się, że nie mamy okazji z takich udogodnień skorzystać, słuchawki się psują lub dźwięk, który z nich płynie już nas nie zadowala.

W takich i innych scenariuszach należy sięgnąć po nowe słuchawki do smartfona. Wybór na pierwszy rzut oka może wydać się jasny, choć jak się okazuje, bywa skomplikowany i zawiły. Zwłaszcza, jeśli bierzemy pod uwagę bardzo szeroką ofertę rynku. Jakie słuchawki wybrać do smartfona?

 • Po pierwsze należy zastanowić się, czego oczekujemy od tego typu urządzeń. Należy zweryfikować – w jaki sposób słuchamy muzyki. Czy towarzyszy temu jakaś czynność? Jeśli z reguły odtwarzamy dźwięk w spokojnych okolicznościach (na spacerze, w pracy, w tramwaju), dobrze jest zdecydować się na sprawdzone rozwiązania.

  Mowa o słuchawkach tradycyjnych, przewodowych. Są one wygodne w użytkowaniu i nie ma konieczności ich ładowania. Jeśli z kolei jesteśmy osobami aktywnymi i ważna jest dla nas maksymalna wygoda, a muzyki słuchamy podczas uprawiania sportu – najlepsze będą modele bezprzewodowe. Pamiętajmy jednak o konieczności ich ładowania, najczęściej w sposób cyklicznego wymieniania baterii;

 • Kolejna sprawa – to zależność między ceną a jakością. Wiele osób jest przekonana, że im droższe słuchawki – tym lepsze. Jak się okazuje, nie zawsze ma to swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

  Może być tak, że za finalną cenę na sklepowej półce odpowiada chociażby renoma producenta lub ogromne budżety reklamowe. W związku z tym zalecamy nie sugerować się na pierwszy rzut oka wysokością ceny. Najlepiej jest sprawdzić każdy typ i model słuchawek po kolei i przekonać się czy dany dźwięk nam odpowiada. Dodatkowo, jeśli chodzi o rekomendacje znajomych – zaleca się lekko przymrużyć oko. Dlaczego? Budowa ucha oraz indywidualne odczucia nigdy nie są takie same. Fakt, że komuś słucha się dobrze muzyki z danych słuchawek, nie oznacza, że będzie tak w przypadku innego użytkownika;

 • Słuchawki do smartfona muszą być kompatybilne z dedykowanym urządzeniem.

  We współczesnym świecie raczej rzadko zdarza się, żeby był to często spotykany problem. Niemniej jednak należy pamiętać o sprawdzeniu wejścia na słuchawki, a w przypadku tych bezprzewodowych – skuteczność łączenia. Bardzo prosta reguła może pozwolić uniknąć uciążliwych strat i konieczności dodatkowych poszukiwań;

 • Ostatnia sprawa to przewód łączący urządzenie a słuchawki. Dobrze, gdy odpowiada naszym wymaganiom, a co najważniejsze – nie plącze się. Dziś możemy spotkać bardzo dużo ciekawych rozwiązań w tym obszarze i cieszyć się wygodą. Nie wolno jednak zapominać o tym, by o słuchawki dbać.

  Wrzucanie ich do ciasnych kieszeni spodni może powodować, że z biegiem czasu stracą na swojej jakości. Dobrze jest zainwestować w niewielkie etui, które z pewnością przedłuży ich żywotność.

.