Jaki wzmacniacz wybrać do kina domowego

Jaki wzmacniacz wybrać do kina domowego

2 sierpnia 2018 Wyłącz przez Joachim

Kupno wzmacniacza to dla przeciętnego klienta bardzo skomplikowana zagadka. Rynek oferuje ich bardzo dużo i ciężko wybrać model odpowiedni i spełniający wszystkie wymagania. Zdecydowanie się jednak na najbardziej odpowiedni produkt pozwoli w rezultacie cieszyć się najwyższą jakością emitowanego dźwięku, który płynie z kina domowego. Oglądanie filmów z dobrze współgrających ze sobą elementów to przyjemność, która powinna towarzyszyć w myślach w całej drodze zakupowej. Jaki wzmacniacz hi-fi wybrać do kina domowego? Co trzeba wiedzieć?

  • Po pierwsze należy wyjść od znaczącej różnicy pomiędzy amplitunerem, a wzmacniaczem.

    Klienci mylą te dwa pojęcia, co doprowadza do późniejszych, błędnych decyzji. Wzmacniacz jest to urządzenie, które służy w głównej mierze do odsłuchu. W jego funkcjonalności nie odnajdziemy możliwości chociażby zmiany barwy dźwięku (co jest możliwe w amplitunerze), a co może być uciążliwe dla miłośników czystych, perfekcyjnych dźwięków, dopasowanych do indywidualnych wymagań. Podsumowując – wzmacniacz jest dla osób, które nie szukają dodatkowych udogodnień i możliwości. Wszystkie rozbudowane funkcje są więc dla nich niepotrzebnymi dodatkami, a w głównej mierze chodzi o zadowalającą jakość dźwięku przy odsłuchu muzyki i oglądania filmów;

  • Druga sprawa to podejście zakupowe.

    Jeśli jesteś osobą, która nie posiada żadnej wiedzy o wzmacniaczach – dobrze jest zdecydować się na urządzenie zintegrowane. Oznacza to, że w zestawie otrzymujemy komplet elementów, które trzeba podłączyć do źródła dźwięku według instrukcji. Kupując poszczególne elementy osobno, jesteśmy narażeni na fakt, że nie będą one ze sobą współgrały i trzeba będzie spędzić dużo więcej czasu na podłączenie i odpowiednie ustawienie. Oglądając wzmacniacze dobrze jest także zwrócić uwagę nie tylko na sam design przedni, ale i tylny panel. Na nim znajdziemy przede wszystkim ilość wejść, która ważna będzie w momencie chęci rozbudowy danego sprzętu i możliwości w przyszłości.

    Ostatnia, lecz nie mniej istotna kwestia to odpowiednie dopasowanie wzmacniacza do pomieszczenia, a raczej do jego wielkości. Pamiętajmy o możliwościach i ograniczeniach. Zbyt duży sprzęt grający może będzie dobrze wyglądał, ale nie sprawdzą się jego funkcje w stu procentach, na małej powierzchni. Trzeba pamiętać o szansie rozłożenia kolumn i innych elementów w każdym kącie, w celu uzyskania najlepszego efektu.

.

wzmacniacze