Kronen Klasmann

Jak wybrać słuchawkę bluetooth?

Coraz trudniej jest nam funkcjonować bez telefonu komórkowego. Przyzwyczajeni jesteśmy, że nie tylko daje nam on możliwość odbycia rozmowy w prawie każdym momencie, ale także za jego pomocą możemy słuchać ulubionej muzyki. Niestety, nie zawsze możliwe jest trzymanie telefonu podczas rozmowy, czy słuchanie muzyki, która dobywa się prosto z jego głośników. Jeśli chcemy rozmawiać podczas jazdy samochodem i nie narażać się na mandat, to powinniśmy się zaopatrzyć w słuchawkę bluetooth. Dlaczego?

Co zyskujemy?

Posiadając słuchawkę bluetooth mamy możliwość rozmawiania, bez konieczności wyjmowania telefonu z torebki czy kieszeni, a więc nie potrzebujemy do tego wolnych rąk. Poza tym, nawet podczas spaceru z dzieckiem, taka rozmowa przez słuchawkę będzie wygodniejsza, niż trzymanie przy uchu telefonu. Jednak żebyśmy faktycznie byli zadowoleni ze swojego wyboru, musimy się zastanowić nad tym, jaką słuchawkę bluetooth wybrać, aby spełniała ona wszystkie nasze wymagania.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim zastanówmy się, czy ma to być słuchawka monofoniczna, a więc będzie ona tylko jedna i wkładana do ucha, przytrzymywana specjalnym pałąkiem. Czy może chcemy stereofoniczne słuchawki, dzięki czemu dużo przyjemniej będzie nam się nie tylko rozmawiało, ale i słuchało muzyki. Warto również zwrócić uwagę czy chcemy skorzystać ze słuchawki, która ma przymocowany uchwyt na stałe i nie da się jej dopasować do ucha, czy może z takiej, gdzie jej wielkość i kształt do tego ucha dopasujemy? Z pewnością nie chcemy, aby coś nam przeszkadzało podczas rozmowy, żeby nam ją zagłuszało przez słabą jakość dźwięku. Dlatego warto tą jakość dźwięku sprawdzić, bo ona także może być różna, w zależności od różnych słuchawek bluetooth. Inną kwestią, którą także musimy sprawdzić jest ta, jaki zasięg będzie miała taka słuchawka, bo pamiętajmy, że im dalej od telefonu tym gorsze połączenie, ale również sprawdźmy ile czasu może działać po naładowaniu i jak długo będzie trwało takie ładowanie, bo nie zapominajmy, ale taką słuchawkę trzeba systematycznie ładować. Warto także zobaczyć, jakie dodatkowe funkcje może nam zaoferować taka słuchawka bluetooth. Jeśli dobierzemy ją odpowiednio do modelu naszego telefonu, to może się okazać, że za jej pomocą będziemy mogli wykonywać znacznie więcej działań.

Dodatkowo niektóre słuchawki pozwalają na obsługę dwóch telefonów, wybieranie ostatniego numeru, czy dają nam możliwość zredukowania szumów z otoczenia.