Kronen Klasmann

Jak nawilżać skórę twarzy?

W aptekach i drogeriach dostępny jest szeroki wybór produktów nawilżających do twarzy. Z upodobaniem stosujemy różnego rodzaju kremy i maseczki, które korzystnie wpływają na wygląd naszej cery. Okazuje się jednak, że czasami nawet to nie wystarczy. Dla utrzymania odpowiedniego nawilżenia twarzy konieczne jest też systematyczne korzystanie z odpowiednich zabiegów kosmetycznych. To, w jaki sposób powinnaś dbać o nawilżenie swojej skóry, w dużej mierze uzależnione jest od typu twojej cery.

Profesjonalna kosmetyczka powinna bez problemu określić jej typ oraz określić, jaki zabieg będzie dla ciebie odpowiedni. Jeśli zmagasz się z problemem suchej, alipidowej i zwiotczałej skóry, zabiegi powinny wpływać na utrzymanie balansu hydro-lipidowego oraz przywracać skórze jej funkcje ochronne. Świetnie sprawdzi się tutaj wykorzystanie ceramidów, kolagenu i elastyny, a także oleju z jojoba czy makadamii. Zabiegi nawilżające wpływają przede wszystkim na górne warstwy naskórka. Ich zadaniem jest przywracanie skórze elastyczności oraz miękkości.

Warto również wiedzieć, że nadmierne przesuszenie skóry często wiąże się z uczuciem dyskomfortu, które nawilżanie potrafi skutecznie zniwelować.