Kronen Klasmann

Greta Garbo

Jednym z ideałów kobiecego piękna lat 20 tych XX wieku okrzyknięta została szwedzka aktorka, Greta Garbo. Jej prawdziwe nazwisko – Greta Lovisa Gustafsson – jest tak naprawdę znane niewielu. Częściej za to, można się spotkać z określeniem „boska Greta”. Greta Garbo, kiedy już trafiła na duży ekran, zagrała początkowo kilka ról w europejskim kinie, a następnie ruszyła na podbój Hollywood. Tam została okrzyknięta jedną z najlepszych aktorek kina niemego i była kilkakrotnie nominowana do Oscara. Greta Garbo była z natury kobietą nieśmiałą.

Sławę przyniosła jej między innymi rola w „Kusicielce”, po której to zaczęła być postrzegana jako kobieta-wamp. Sława Grety utrzymywała się jeszcze w latach 30. Zgodnie z wpisem, jaki znaleźć można w księdze rekordów Guinnessa, Greta Garbo była najpiękniejszą kobietą w historii. Cechowała ja egzotyczna uroda. Miała cienkie brwi oraz głęboko osadzone i mocno podkreślone oczy. Miała duży wpływ na modę.

Zdołała wypromować wśród kobiet garnitury, które utrzymane były raczej w męskim stylu oraz charakterystyczne dla niej kapelusze.

http://wszuie.pl/ http://montibello.pl/skin-product/arude-protecting-cream-spf-20/