Dlaczego warto nawilżać skórę?

Dlaczego warto nawilżać skórę?

27 października 2018 Wyłącz przez Joachim

Kobiety, które cenią sobie zamiłowanie do naturalnego piękna można podzielić na dwie grupy. W jednej z nich znajdą się te osoby, które twierdzą, że tego rodzaju estetykę podkreśla się nie ingerując zbytnio w swoje ciało. W drugiej zaś bardziej świadomie kobiety, które doskonale zdają sobie sprawę, że każde ciało, by wyglądać pięknie, wymaga odpowiednio przemyślanej i dopasowanej do jego potrzeb pielęgnacji. Jednym z podstawowych zabiegów, niesamowicie istotnych dla twojej skóry, jest nawilżanie.

Warto wiedzieć, że przesuszona skóra traci dobry wygląd i znacznie szybciej się starzeje. Szczególnie narażone na przesuszenie są te osoby, które często i długo się opalają, nadmiernie narażając skórę na działanie promieni UV. Niekorzystne dla wyglądu skóry jest również stosowanie używek, np. papierosów, alkoholu czy kawy.

Na wygląd twojej skóry znaczący wpływ mają także nawyki żywieniowe, częsty stres oraz przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Co istotne, nawilżenia potrzebuje każdy rodzaj skóry. Osoby o cerze tłustej bardzo często rezygnują z kosmetyków nawilżających. Jednak długotrwałe stosowanie środków ograniczających wydzielanie sebum może prowadzić do przesuszenia.

Jego pierwszymi oznakami będzie uczucie swędzenia, pieczenia i nieprzyjemnego napięcia skóry.

prowadzenie ciąży wrocław