Kronen Klasmann

Czy związek może przechodzić kryzys?

Kiedy wchodzimy z kimś w związek, kiedy dopiero zaczynamy go budować, to wszystko wydaje nam się wspaniałe, cudowne, nie widzimy wad tej osoby, jest dla nas idealna i mamy poczucie, że nic złego nie może nam zagrozić, nic złego nie może się stać, a co się z tym wiąże, wszystko będzie idealne i jak w bajce. Niestety jesteśmy tylko ludźmi, każdy ma swoje wady, a kiedy pierwszy etap zakochania minie, to może się okazać, że wady drugiej połówki zaczną nam mocno przeszkadzać.

Kryzysy się zdarzają

Warto wiedzieć, że każdy związek przechodzi kryzys. Jedne są większe, drugie są mniejsze, a co się z tym wiąże, może się okazać, że z jednych bez problemu wyjdziemy dzięki szczerej rozmowie, a inne będą potrzebowały większego przepracowania. Nie mniej trzeba pamiętać o tym, że każdy kryzys da się pokonać, jeżeli tylko będziemy mieli chęć, aby to zrobić. Możemy także skorzystać z pomocy ekspertów i zamówić terapie małżeńskie szczecin .

Nie zawsze jest to prosto, jednak jeżeli będziemy pamiętali, że też mamy swoje wady, jeżeli będziemy próbowali się zmienić dla tej drugiej osoby i jednocześnie, jeżeli będzie się ona starała pokochać te nasze wady, których nie jesteśmy w stanie usunąć, to może się okazać, że wyjście z kryzysu będzie znacznie łatwiejsze niż nam się wydawało. Nie jest łatwo się starać i angażować, jeżeli druga strona irytuje nas samą swoją obecnością. Jednak warto w takim momencie przypomnieć sobie początki związku, przypomnieć sobie, co nam się w tej drugiej osobie podobało i może się okazać, że nadal nasze uczucia do niej są silniejsze, niż nam się wydawało. Kryzysy w związku tak naprawdę są potrzebne. Jeżeli tylko będziemy umieli je przezwyciężać, to szybko się okaże, że nasz związek z każdego z nich wyszedł silniejszy, dojrzalszy i łatwiej będzie nam pokonywać wspólnie kolejne burze, jakie jeszcze na nas czekają w życiu.

Dlatego nie wolno się poddawać, tylko trzeba walczyć.