Kronen Klasmann

Architektura wnętrz – modne rozwiązania i najnowsze trendy

Wystrój wnętrz tak samo jak moda, wizaż czy fryzjerstwo podlega ciągłym zmianom, które wynikają nie tylko z upodobań ludzi, ale też samych trendów na rynku. W związku z tym nie jest łatwo zaaranżować swój dom w taki sposób, aby już na wiele lat wyglądał on modnie i atrakcyjnie. Oczywiście nie trzeba poddawać się dyktowanymi przez opinię publiczną poradami dotyczącymi wystroju wnętrz, jednakże warto mieć o nich pewne pojęcie. Nie da się ukryć, że obecnie architektura wnętrz rozwija się niezwykle prężnie, dzięki czemu rynek trendów jest niezwykle szeroki i obszerny. Na topie są w tym samym czasie nawet naprawdę skrajne rozwiązania, co pozwala niemalże każdemu wybrać coś dla siebie. W ostatnich latach bardzo głośno zrobiło się o estetyce loftowej, która to nawiązuje do wnętrz nowojorskich mieszkań.

Dotyczy ona nie tylko ceglanych ścian, ale też zastosowania takich materiałów jak metal, stal, szkło i drewno. Dominują w niej dość klasyczne kolory, a przede wszystkim czerń, biel, złoto i szarość.

Jak zaaranżować swoje cztery ściany?

Innym z dość popularniejszych trendów jest również skandynawski. Dotyczy on nie tylko samego wystroju pomieszczeń, ale też architektury budynków, stosowanych do ich budowy materiałów oraz innych koncepcyjnych rozwiązań. Estetyka skandynawska w architekturze wnętrz to przede wszystkim bardzo ważna rola światła. Powinno ono dawać przytulny klimat i być nieco przygaszone.

Dzięki temu potęguje się poczucie komfortu, które to jest niezwykle ważne w tego typu aranżacji. Oczywiście cały czas na znaczeniu nie tracą rozwiązania bardziej bogate i pełne przepychu. Kanapy z welurowym obiciem, duże zdobione lustra czy też wysokie świeczniki. Poza tym, wiele osób docenia także styl rustykalny zakładający z kolei stosowanie ograniczonej ilości ozdób i dodatków. Jest on też chyba najbardziej ekologiczny, a mimo iż wywodzi się ze wsi idealnie pasuje do aranżacji mieszkań w centrach wielkich miast. Architektura wnętrz to bardzo bogata dziedzina, która oferuje rozwiązania dla każdego z nas.

W przypadku problemów z wyborem odpowiednich dodatków, warto się zatem zwrócić do sprawdzonego architekta wnętrz, który na pewno czymś nas zaskoczy.